Za odmietnutie zmluvy tučná pokuta. Energetickej firme naleteli desiatky ľudí

Na triky spoločností, ktoré ponúkajú „zaručene výhodné“ služby, najmä z oblasti energetiky, naletelo už viac ľudí. Je medzi nimi aj pán Tomáš z Českej republiky, ktorý sa nechal zlákať na účasť v „nezáväznej a bezplatnej“ energetickej súťaže. Firma Česká srovnávací mu mala ponúknuť lacnejšieho dodávateľa energie a on sa mal rozhodnúť, či služieb spoločnosti využije. Realita bola ale údajne iná.

Spoločnosť Česká srovnávací pána Tomáša podľa jeho vyjadrenia oslovila pred viac ako rokom. „Povedali mi, že som zaradený do nejakej súťaže a pokiaľ budem chcieť, že mi vysúťažia lepšie ceny, aké mám teraz. Ja tým, že mám viac bytov, som pre nich bol asi zaujímavý. Neviem, ako na mňa prišli. Nastrkávali ma do toho, že nič nie je záväzné, nech sa rozhodnem, či by som chcel využiť týchto služieb, že majú kompetencie na to, aby mi zariadili omnoho lacnejšieho dodávateľa,“ opísal redakcii TN.cz

Nakoniec sa nechal presvedčiť. „Otravovali ma tak dlho, že som spravil tu hlúposť a súhlasil som, že to skúsim. Kuriérom mi poslali zmluvy vrátane plnej moci. Ja som im zmluvu podpísal, čo bola z mojej strany určite strašná chyba, ale plnú moc som im nepodpísal,“ priznal sa pán Tomáš.

Spoločnosť ho potom mala kontaktovať, že podpis plnej moci potrebujú, čo vraj opakovane odmietal. Nakoniec s Českou srovnávací prestal komunikovať úplne. Po viac ako roku prišiel šok – dostal pokutu 10 tisíc korún, údajne za to, že odmietol dodávateľa energie, ktorého mu firma vysúťažila.

Celý článok si môžete prečítať tu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Kontaktujte nás

Mali ste podobnú skúsenosť s energošmejdami?
Napíšte nám Váš príbeh!