Šmejdi v prostejovských uliciach

Vo štvrtok pred trinástou hodinou bolo na linku 156 prostejovských strážnikov prijaté oznámenie o mužovi, ktorý náhodne kontaktuje na ulici Čechovická obyvateľov a požaduje po nich výpisy platieb prostredníctvom služby SIPO. Vyslaná hliadka vypátrala muža odpovedajúceho popisu vo vedľajšej ulici. Bol vyzvaný k podaniu vysvetlenia. Jednalo sa o podomového predajcu, ktorý porušoval zákaz predaja, a to dokonca v dobe zúriacej pandémie (!) Podobné praktiky sú bohužiaľ na dennom poriadku aj u nás na Slovensku.

„Strážnikom uviedol, že si nie je vedomý akéhokoľvek porušenia právnych predpisov. Hliadke potvrdili dvaja svedkovia kontaktovaní dotyčným predajcom. Chcel vedieť akým spôsobom vykonávajú úhrady za energie. Okrem toho ponúkal možnosť výhodnejšieho tarifu,“ uviedol strážnik Petr Zapletal. Muž bol poučený o zákazu podomového predaja na katastrálnom území mesta Prostějov. Prípad bol oznámený správnemu orgánu. Ten môže uložiť za porušenie nariadenia obce pokutu do výšky 100 000 Kč.

Na Slovensku tieto praktiky vykonávajú napríklad podomový predajcovia NF Marketing SK. Na našom facebookovom profile to potvrdili desiatky ľudí, ku ktorým táto nepozvaná návšteva zaklopala na dvere. Mnohí z nich ich našťastie rýchlo vyprevadili von a nedovolili týmto prefíkaným predajcom oklamať ich a podpísať zmluvu na prechod k inému dodávateľovi energií. Iní to však nedokázali a ostali im len oči pre plač.

„Aj v súčasnej dobe môže u Vašich dverí ktokoľvek zazvoniť a ponúknuť tu najvýhodnejšiu ponuku na trhu. Zachovajte kľud a najprv všetko s rozumom pouvažujte. Ponúkané služby, aj keď sa tak na prvý pohľad javia, nemusia byť vždy lacnejšie ako tie, ktoré momentálne využívate,“ odkazujú strážnici.

Článok si môžete prečítať tu:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Kontaktujte nás

Mali ste podobnú skúsenosť s energošmejdami?
Napíšte nám Váš príbeh!