Energošmejdi lákají falešnými inzeráty na práci pro SPP CZ

Firma známá nekalými praktikami podomního prodeje nabírá v Ostravě nové zaměstnance. Používá přitom osvědčené triky. V inzerátech vystupuje skryta pod novou identitou Active sales a nabízí pracovní pozice jako roznos letáků nebo zákaznický servis. Jedná se přitom o firmu CVŘ (Centrální výběrová řízení), kterou si na získávání nových zákazníků najal dodavatel energií společnost SPP CZ.

Média mnohokrát informovala o tom, že podomní prodejci CVŘ vyvíjeli na zákazníky nepřiměřený nátlak, falšovali podpisy smluv nebo poskytovali lživé informace. Dokonce se vydávali za zaměstnance ČOI nebo ČEZU, za což dostali od České obchodní inspekce pokutu ve výši 900 tisíc korun.

Firma kontroverzního podnikatele Vlastimila Zimáka podvedla nejen tisíce českých a slovenských spotřebitelů, ale také vlastní zaměstnance. Obchodníci z pobočky v Trnavě popsali, jak jim místo smluvených provizí za uzavřené smlouvy udělila vysoké pokuty v řádech desítek tisíc korun.

Firma kvůli svým finančním potížím nebyla schopna platit ani provoz kanceláří, takže obchodníci skončili ze dne na den na ulici a svou činnost museli provozovat z přilehlého parku. Bývalí zaměstnanci CVŘ v reportáži TV Markíza potvrzují také to, že je manažeři firmy přímo nutili vůči klientům používat metody za hranou zákona.

Podívejte se na reportáž TV Markíza zde

Právě proto CVŘ neinzeruje na českých pracovních portálech pod svým vlastním jménem, ale pod novou identitou Active sales. Z obchodního rejstříku však jasně vyplývá, že ještě do loňského září se tato firma jmenovala CVŘ prodejní služby. Majitelem a jednatelem firmy je podnikatel Martin Hes, který je společně s Vlastimilem Zimákem majitelem CVŘ. Jedná se tedy stále o tu samou partu lidí, jejichž aktivity zcela naplňují definici energetických šmejdů.

Společnost SPP CZ je dceřinou společností slovenské státní energetické firmy SPP (Slovenský plynárenský priemysel). V Česku působí jako dodavatel elektřiny a plynu. Na svých stránkách se vymezuje proti nekalým obchodním praktikám a podporuje férové jednání na trhu s energiemi. Realita je však taková, že si na přetahování klientů od jiných společností najala firmu s tou nejhorší možnou pověstí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Kontaktujte nás

Mali ste podobnú skúsenosť s energošmejdami?
Napíšte nám Váš príbeh!