Energošmejdi cielia aj na mladých. V Medzilaborciach prinutili chlapca podpísať zmluvu za svojho otca

9. decembra 2020 – Energošmejdi opäť úradujú na severovýchodnom Slovensku. Podomoví predajcovia z firmy NF Marketing SK obchádzajú miestne domácnosti a uzatvárajú zmluvy pre Slovenský plynárenský priemysel (SPP). Nezameriavajú sa pritom len na dôchodcov. Oklamali už aj mladého syna (18) pána Ottu K., ktorého prinútili podpísať nevýhodnú zmluvu v jeho mene.

Hlavným cieľom energošmejdov sú predovšetkým starší dôverčiví ľudia, ktorí sa nedokážu klamným informáciám a nátlakovému konaniu dostatočne brániť. Ich cieľom sa však môžu stať naopak aj ľudia veľmi mladí. Tí sa v cenách energií tiež často vôbec nevyznajú a predstavujú tak pre podomových obchodníkov ľahkú korisť.

Presne toto sa teraz stalo v obci Medzilaborce. Energošmejdi zneužili momentu, kde bol čerstvo plnoletý syn pána Ottu K. sám doma. Podomový predajca spoločnosti NF Marketing sa „vkradol“ do domácnosti a pod falošnou zámienkou ho prinútil k zmene dodávateľa plynu a prechodu k SPP. Tento postup je samozrejme úplne nezákonný, pretože právoplatným majiteľom odberného miesta oprávneným zmluvu podpísať je len pán Otto K. Ten uviedol, že by s podpisom tejto zmluvy nikdy nesúhlasil.

Na uzatváranie zmlúv sa štátny plynárenský podnik pred pár mesiacmi najal spoločnosť NF Marketing SK. Uvádza ju aj na svojich stránkach medzi sprostredkovateľmi osobných údajov (https://www.spp.sk/sk/vsetky-segmenty/ochrana-udajov/sprostredkovatelia-spp-pri-spracuvani-osobnych-udajov/). Spoločnosť NF Marketing SK bola založená až tento rok v apríli a jej majiteľom je Martin Hes, ktorý bol zároveň členom dozornej rady spoločnosti Centrální výběrová řízení (CVŘ). Táto česká firma je svojimi nekalými praktikami známa ako v Česku, tak i na Slovensku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Kontaktujte nás

Mali ste podobnú skúsenosť s energošmejdami?
Napíšte nám Váš príbeh!