Dôchodkyňa prišla o tisícky korún. Polícia v Česku opäť upozorňuje pred energetickými šmejdmi.

Podvodníci znovu využívajú známu pascu. Na revíziu energií sa hlásia hlavne u samostatne žijúcich dôchodcov. Takzvaní energošmejdi ľuďom nahovoria napríklad to, že spoločnosť končí a oni si musia vybrať iného dodávateľa energie.

„Nepúšťajte si domov cudzie osoby. Pokiaľ sa Vám niekto predstaví ako zástupca úradu alebo firmy, všetko si radšej overte a do danej spoločnosti zavolajte. Nikomu nič nepodpisujte a nedávajte peniaze. Podvodníci skúšajú rôzne historky a zámienky, aby sa k Vám dostali domov.“ vyzvala hovorkyňa Polície.

„Začiatkom tohto roku stúpla aktivita podobných podvodníkov, ktorí sa pod rôznymi zámienkami snažia dostať do Vašich domovov. Cieľom sú Vaše peniaze a odporné je, že svoju pozornosť zameriavajú predovšetkým na dôchodcov, najlepšie samostatne žijúcich,“ varoval veliteľ mestskej polície v Českých Budějoviciach Vladimír Šolka.

„V posledných dňoch boli takéto prípady aj v susedných mestách. Zámienkou sú najčastejšie odpočty vodomerov alebo elektromerov. Buďte opatrní, cudzích ľudí do bytov nepúšťajte, a pokiaľ budú neodbytní, volajte nás na linke 156“, radí policajný veliteľ.

Celý článok tu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Kontaktujte nás

Mali ste podobnú skúsenosť s energošmejdami?
Napíšte nám Váš príbeh!