Deklarace proti energetickým šmejdům se zpřísnila, podání přibývá

Nejvyššími pravomocnými pokutami je podle něj milionová pokuta pro společnost Regionální energie a 900.000 Kč pro firmu Centrální výběrová řízení. Za poslední rok eviduje podle něj ČOI v záležitosti takzvaných energetických šmejdů 10.000 podnětů, číslo označil za enormní.

Úřad dnes dále sdělil, že kvůli protispotřebitelskému jednání se uskutečnilo nebo uskutečňuje 15 sankčních správních řízení, které se dotýkají 300.253 spotřebitelů. ERÚ letos pravomocně udělil v těchto řízeních sedm pokut v celkové výši 4,553.000 Kč, nepravomocně v dalších pěti řízeních 8,095.000 Kč.

Zprostředkovatele energií kontroluje ČOI. Její mluvčí Jiří Fröhlich řekl, že inspekce během prvních tří čtvrtletí prověřila 28 subjektů, a pouze ve třech případech nezjistila porušení zákona.

Celý článek >>

Jedna odpoveď na “Deklarace proti energetickým šmejdům se zpřísnila, podání přibývá”

  1. Michael píše:

    U nás taky chodili obchoďáci z CVŘ. Mamce třeba řekli že pokud nepodepíše, tak jí odstřihne plyn. Normální svině to sou! Sem si na ně počkal a jak zdrhali. Jednoho jsem chytil za flígr a pořád mektal něco, že ho donutil šéf, to by mě zajímalo, kdy ty hajzli zavřou! Nevíte, kdo stojí za tím CVŘ, našel jsem že to je Vlasta Zimák, ale přijde mi to jako bílej kůň. Nebvíte, kdo za tím opravdu stojí?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Kontaktujte nás

Mali ste podobnú skúsenosť s energošmejdami?
Napíšte nám Váš príbeh!