iRozhlas.cz: Zaštiťují se i společností ČEZ, dávají ale podepsat jiné smlouvy. Inspekce se zaměřila na ‚energetické šmejdy‘

Domácnosti i kontrolní orgány stále trápí takzvaní energetičtí šmejdi. Zástupci zprostředkovatelských firem, kteří obcházejí domácnosti, se třeba zaštiťují státními institucemi. Chová se tak například společnost Centrální výběrová řízení. Při svých kontrolách se na ni teď zaměřila i Česká obchodní inspekce, a to kvůli podezření na klamavou obchodní praktiku…

Celý článek >>

Jedna odpoveď na “iRozhlas.cz: Zaštiťují se i společností ČEZ, dávají ale podepsat jiné smlouvy. Inspekce se zaměřila na ‚energetické šmejdy‘”

 1. Vážení,

  telefonicky jsem byla minulý týden kontaktována Společností Česká Srovnávací, se sídlem Korunní 2569/108. 10100 Praha, IČO 07323450, vedenou u Městského soudu v Praze pod spisovou zn. C299135, email:info@porovnejtesi.cz, telefon 212 235 151.

  Telefonistka této spoečnosti mi nabídla účast v soutěži o zajištění výhodných dodávek energií jako bezplatnou službu. Pokud by se společnosti podařilo najít pro mne výhodnější nabídku, bude mne kontaktovat. Za předpokladu, že s účastí v soutěži souhlasím, navštíví mne jejich kurýr. ofotí si moji smlouvu se stávajícím dodavatelem, já se prokáži OP a podepíší souhlas se svou účastí v této soutěži. Souhlasila jsem, neboť mi bylo zdůrazněno, že z mojí strany nejsou očekávány žádné závazky a jde pouze o porovnání stávajících cen dodavatelů energií a případnou nabídku výhodnější ceny. Jsem důchodce – ročník 1945.

  V úterý mi telefonovala kurýrka, že mně čeká před domem. Ofotila si smlouvu, zapsala č. OP a předala mi k podpisu 3 doklady. Požádala jsem jí, aby šla ke mně do bytu, protože nemám u sebe brýle a chci si ty doklady přečíst. Sdělila mi, že se jedná pouze o formální podpis souhlasu se soutěží a vyřídíme to na místě. Ani si nevypnula motor. Nechápu, jak jsem mohla být tak důvěřivá, nechtěla jsem ji zdržovat a zachovala jsem se jako naprostý hlupák, Podepsala jsem. Až doma jsem po přečtení v.u. dokladů zjistila, že se jedná o podvod.

  V dokladu “Objednávka o zajištění výhodných dodávek energií ” – pod tímto nadpisem kurzivou v závorce (dále jen smlouva) je mimo mnohé jiné uvedeno, že i při odstoupení od smlouvy je zákazník povinen zaplatit smluvní pokutu ve výši
  5 000,- za každé odběrné místo, jehož se porušení povinnosti zákazníka týká. Vypovězení smlouvy pak stanoví i další
  podmínky, které neodpovídají zákonu o právu spotřebitele vypovědět smlouvu do 14 dnů bez jakýchkoliv sankcí.

  Dnes jsem chtěla smlouvu řešit v místě adresy společnosti. Jak mi bylo sděleno recepčním komplexu, žádná taková firma na této adrese neexistuje a již dnes ji hledalo několik lidí z podobných důvodů. Na uvedené telefonní číslo nereagují.

  Ráda bych tímto sdělením varovala všechny důvěřivé lidi, aby se nestali obětí podvodníků.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Kontaktujte nás

Mali ste podobnú skúsenosť s energošmejdami?
Napíšte nám Váš príbeh!