Firma energošmejdov pokračuje ďalej. Uzatvára zmluvy pre Right Power

Firma N&F Marketing SK známa nekalými praktikami podomového predaja ďalej obcházdza slovenské domácnosti. Po tom, čo s ňou ukončil spoluprácu štátny podnik SPP, si ju na uzatváranie zmlúv na energie najala spoločnosť Right Power. Podomoví predajcovia pritom cielia práve na klientov SPP, ktorých presviedčajú k zmene dodávateľa.

SPP uzavrela s N&F Marketing SK zmluvu v auguste 2020. Kvôli početným sťažnostiam na nekalé obchodné praktiky a podvody, ktorých sa jej podomoví predajcovia opakovane dopúšťali na slovenských spotrebiteľoch, však došla štátnemu podniku trpezlivosť a zmluvu s kontroverznou firmou na konci roku definitívne ukončila .

Na nového chlebodarcu však firma energetických šmejdov nečakala dlho. Jej dôkladne vyškolení obchodníci už znovu klopú na dvere slovenských domácností a nútia ľudí k zmene dodávateľa energií. Cielene pritom oslovujú klientov, ktorých pôvodne získali pre SPP a teraz ich preťahujú pod Right Power. Z čerstvých inzerátov na pracovných portáloch je naviac patrné, že dokonca zháňajú posily pre svoj obchodný tím. Robia tak v čase prebiehajúcej pandémie Covid-19 a ňou spojené obmedzenia.

Praktiky spoločnosti N&F Marketing SK dlhodobo napĺňajú definíciu tzv. energetických šmejdov. Jej podomoví predajcovia sa systematicky zameriavajú na dôverčivých ľudí, prevažne na dôchodcov alebo osamelo žijúce osoby. Používajú pritom overené nátlakové metódy, kedy zneužívajú moment prekvapenia a neinformovanosť odberateľov. Tým vojdú do bytu a vyžiadajú si ku kontrole existujúce zmluvy, ktoré označia ako nevýhodné. Obratom predložia nové zmluvné podklady a tlačia na ich okamžitý podpis, bez toho aby im umožnili si dokument náležite preštudovať. Nová zmluva je často nevýhodná a skryto obsahuje vysoké penalizácie za jej vypovedanie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Kontaktujte nás

Mali ste podobnú skúsenosť s energošmejdami?
Napíšte nám Váš príbeh!