„Energošmejdi“ opäť vyčíňajú na východnom Slovensku, uzatvárajú tam zmluvy pre SPP

27. novembra 2020 – Obyvatelia východného Slovenska čelia ďalšiemu nájazdu „energošmejdov“. V obci Makovce obchádzajú miestne domácnosti a uzatvárajú tu zmluvy pre Slovenský plynárenský priemysel (SPP). Používajú pritom nezákonné praktiky. Pani Annu V. prinútili pod nátlakom podpísať zmluvu menom neprítomného manžela. Tento postup nesie rukopis podomových obchodníkov z českej firmy Centrální výběrová řízení (CVŘ), ktorých si na túto špinavú prácu SPP najala.

Obľúbenou taktikou „energošmejdov“ je využiť moment, keď je jeden z partnerov doma sám a pod nátlakom ho prinútiť podpísať nevýhodný dodatok zmluvy. Presne toto sa teraz prihodilo pani Anne V. z Makoviec. Obchodníčka ju prinútila podpísať zmluvy pre SPP v čase, keď jej manžel nebol doma. Zneužila tak dôverčivosť pani Anny a to, že sa v cenách plynu vôbec neorientuje.

Na podpis nevýhodného dodatku obchodníčka tak naliehala, že donútila dôverčivú ženu falšovať podpis a zmluvu podpísať menom svojho manžela. Ide samozrejme o úplne nezákonný postup (!) Dátum podpisu zmluvy navyše napísala až na 30. 11. 2020, pritom reálne došlo k podpisu už 23. 9. 2020, čo nijako neopodstatnila.

SPP si na uzatváranie zmlúv na plyn a elektrinu najal kontroverznú českú spoločnosť CVŘ. Jej obchodní zástupcovia sa systematicky zameriavajú na dôverčivých ľudí, prevažne na dôchodcov, s ktorými spisujú nevýhodné zmluvy a dodatky na odber plynu. Používajú pritom overené nátlakové metódy, keď zneužívajú moment prekvapenia a neinformovanosť odberateľov.

Slovenské médiá informovali tiež o praktikách firmy CVŘ voči vlastným zamestnancom, ktorým namiesto dlžných výplat udelila vysoké pokuty. Zlá povesť firmy ju zrejme donútila k tomu, že na Slovensku po novom pôsobí pod hlavičkou NF Marketing SK. Stále však ide o tú istú spoločnosť, ktorá napĺňa znaky „energošmejdov“ a svojím nečestným konaním posilňuje postavenie SPP na trhu.

2 odpovede na “„Energošmejdi“ opäť vyčíňajú na východnom Slovensku, uzatvárajú tam zmluvy pre SPP”

  1. Maja píše:

    Veď nie len tam.Vlani v septembri aj mňa dobehli, a to som 48 ročná, vzdelaná žena!Mala som čo tobiť, aby sa to dalo do potiadku….

    • energo2020-admin píše:

      Dobrý deň. Ďakujeme za Vašu reakciu. Mohla by ste sa s nami podeliť o viac informácii ako to prebiehalo a akým spôsobom ste to dali do poriadku? Váš príbeh by sme radi zverejnili, aby sme mohli pomôcť tak ostatným brániť sa proti nekalým praktikám. Bolo by tam len Vaše meno. Žiadne ďalšie informácie o Vás by sme nezverejnili.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Kontaktujte nás

Mali ste podobnú skúsenosť s energošmejdami?
Napíšte nám Váš príbeh!