Energošmejdi dane neplatia (!)

Spoločnosť N&F Marketing sa dostala aj do hľadáčika finančnej správy, ktorá ju eviduje v zozname svojich dlžníkov. Podľa záznamu aktualizovaného ku koncu minulého mesiaca dosahuje výška jej daňových nedoplatkov viac ako 67-tisíc eur.

Rozviazanie spolupráce so štátnym SPP kontroverznú firmu neprinútilo stiahnuť sa z tunajšieho trhu. Jej zástupcovia dnes aktívne získavajú klientov pre konkurenčného dodávateľa energií, firmu Right Power žilinského podnikateľa Mariána Chomu. Zo zmlúv je pritom zrejmé, že obchodníci z N&F Marketing SK cielene oslovujú práve klientov, ktorých pôvodne získali pre SPP.

Do septembra 2020 fungoval tým Energošmejdov riadený českými podnikateľmi Martinom Hesom a Vlastimilom Zimákom pod firmou Centrální výběrová řízení. Celá sieť podomových obchodníkov bola potichu prevedena pod spoločnosť N&F Marketing SK, ktorá bola z tohto dôvodu účelovo založená. Úrad pre reguláciu sieťových odvetví potvrdil, že v súvislosti s činnosťou obchodných zástupcov spoločnosti eviduje a preveruje viacero podnetov.

Jej obchodní zástupcovia sa systematicky zameriavajú na dôverčivých ľudí, prevažne na dôchodcov, s ktorými spisujú nevýhodné zmluvy a dodatky na odber plynu. Používajú pritom overené nátlakové metódy, keď zneužívajú moment prekvapenia a neinformovanosť odberateľov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Kontaktujte nás

Mali ste podobnú skúsenosť s energošmejdami?
Napíšte nám Váš príbeh!